Release: 2004-11-11
Utvecklare: Sony Online Entertainment
Förläggare: Ubisoft Entertainment
Häftigt att det fortfarande kommer så stora uppdateringar! Skit att man inte hinner med att spela bara
Tycker själv att EQ2 är bättre än Wow i och med att det är mer grouping i de lägre lvlarna, man kan nästan inte soloa igenom de lite lägre lvlarna och det gör det skitroligt!
Nja inte riktigt ... idag är eq2 så pass förändrat just för att det ska bli enklare att köra solo. Idag är det ett förhållandevis enkelt att spela helt solo. Sedan är ju vissa klasser bättre än andra i solo resp partys.
Diger lista. Jag föredrar EverQuest och EverQuest 2 framför WoW etc. Men så är jag PvE kille också. EverQuest höll mig konstant sysselsatt i åtta år hehe. Och det är fortfarande kul.
Fastnade något galet för Everquest 1. Dock hade jag inget kreditkort på den tiden och kunde inte prenumerera ^^
Everquest 2 tycker jag inte var lika hett, även om det är ett av de snyggaste MMOerna ute just nu... kul att de inte har gett upp det trots att WoW utklassar dem vad det gäller spelarantal.
Synd det inte finns någon testversion av Everquest... även om jag tror det inte är någon höjdare så vore det kul att testa. Kan ju inte säga det är skräp innan man provat.
finns ju en trial av både everquest 1 och 2 på deras respektive hemsidor www.everquest.com www.everquest2.com
IEGOCENTRIC
Min nörd är störd, but so am I.
Pixelpojken
BILDJÄVELN
Fotograf Manuel Ek
Nu kan du installera Chrome i din Android-enhet. Google släpper en betaversion...
Nyheter, 2012-02-09 12:31
Två nya SSD-enheter, det lanserar Verbatim. Företagets 2,5-tummare rymmer 120...
Nyheter, 2012-02-09 08:46
Trist kamera och tveksam batteritid minskar köpsuget. I övrigt är Lumia 710 en...
Tester, 2012-02-08 15:30
Dagens smarta mobiler har gjort användarna vana att peka sig fram genom...
Nyheter, 2012-02-08 13:21
SZ68R5 är Shuttles nya toppmodell i XPC-serien och företagets första kubdator...
Nyheter, 2012-02-07 12:38