Mer detaljerad information om Rockstars nedladdningsbara material till Midnight Club: Los Angeles har dykt upp. Paketet lägger till området South Central och ska släppas den 12 mars till Xbox Live och Playstation Network. Priset blir drygt en hundralapp för det nya området som sägs vara en tredjedel så stort som originalspelets yta.
Men vad innehåller då South Central-materialet? Jo, 26 nya race, 12 nya battle-kartor, över 100 nya red light-utmaningar, nya bildelar och nio helt nya fordon att sladda runt med. Bland mycket annat. De som inte är intresserade av de nya prylarna går dock inte lottlösa -- Rockstar är generösa nog att låta dessa Midnight-spelare ladda hem det nya området gratis, fast då utan alla de andra nyheterna såklart.
När FZ speltestade i höstas så gillade vi vad vi såg.
Release: 2008-10-24
Utvecklare: Rockstar San Diego
Förläggare: Rockstar Games
Om bara detta funnits till PC :/
Spelet var inget speciellt ändå, grabbs.
Bop är helt klart det bättre valet, visst, man kan inte styla bilarna och så, men det e klart bättre variation och AI:n e inte så jävla rubberbanddryg som i MC:LA..
Sen skadar det inte ett dugg att Burnout har stabila 60 fps heller.
BILDJÄVELN
IEGOCENTRIC
Min nörd är störd, but so am I.
Pixelpojken
Fotograf Manuel Ek
Nu kan du installera Chrome i din Android-enhet. Google släpper en betaversion...
Nyheter, 2012-02-09 12:31
Två nya SSD-enheter, det lanserar Verbatim. Företagets 2,5-tummare rymmer 120...
Nyheter, 2012-02-09 08:46
Trist kamera och tveksam batteritid minskar köpsuget. I övrigt är Lumia 710 en...
Tester, 2012-02-08 15:30
Dagens smarta mobiler har gjort användarna vana att peka sig fram genom...
Nyheter, 2012-02-08 13:21
SZ68R5 är Shuttles nya toppmodell i XPC-serien och företagets första kubdator...
Nyheter, 2012-02-07 12:38