Nyheter
EA Sports öppnar eget på Playstation Home

EA Sports öppnar eget på Playstation Home

5 kommentarer

Simon Bergstedt 2009-04-26 22:32


Playstation Home må ha fått en knackig start med serverproblem och bristande innehåll men utgivarna tycks åtminstone tro på idén. En av de första att göra slag i saken är EA Sports som tidigare i veckan öppnade sitt eget område på Playstation Home där du inte bara kan se trailers från deras spel utan även tävla i poker, racing, med mera. För dig som inte har möjlighet att logga in på Playstation Home och se området med egna ögon har utgivaren varit vänlig nog att släppa en trailer och givetvis kan du nu se den direkt här på FZ.

Twittra

Facebook

Detta innehåll är skapat av FZ:s medlemmar.
  • MachOne

    MachOne 2009-04-26 22:51:59 #1

    Må in å kolla de där nån dag...Bilspelet såg rätt underhållande ut :) Och poker :D

  • warh0g

    warh0g 2009-04-27 00:48:58 #2

    Roligt koncept :D

  • Bild saknas

    Raderad 2009-04-27 00:59:39 #3

    Håller inte alls med John i sin totalsågning av Home. Sedan betan öppnade för alla har jag spenderat åtminstone en timme där inne innan man lägger sig, tycker att det är riktigt härligt, men å andra sidan är jag en chat-o-holic med. :P

    EA spacen är rolig, men jag önskar att dem kunde optimera Texas Hold'em (och vissa andra spel) till att inte krocka med chat-fönstret.

  • mosoloa1

    mosoloa1 2009-04-27 16:29:00 #4

    Älskar home (L)

  • Bild saknas

    Raderad 2009-04-27 17:49:31 #5

    vad nice med lite mer små spel...såg riktigt klassy ut

Logga in för att skriva en kommentar.
Detta innehåll är skapat av FZ:s medlemmar.
Detta innehåll är skapat av FZ:s medlemmar.
FZ
Egmont logo
© Egmont Tidskrifter