Nyheter
Nya DLC-paketet till Fable II släpps 12 maj

Nya DLC-paketet till Fable II släpps 12 maj

6 kommentarer

Sebastian Lind 2009-05-03 08:08


Lionhead utannonserar att DLC-paketet "See the Future" släpps i mitten av maj till Fable II. Handlingen i See the Future kretsar kring tre föremål det vilar en förbannelse över. Genom att undersöka dessa mystiska föremål närmare kommer spelarna förhoppningsvis få en glimt av framtiden, vilket avspeglas i DLC-paketets titel. Andra nyheter är en ny Colosseum-arena, Murgo the Trader och hans märkliga varor och en del nya quests. Nya föremål, kläder, hårfrisyrer, uttryck och varelser utlovas också.

Den 12 maj premiärar materialet på Xbox Live Marketplace till kostnaden av 560 Microsoft-poäng - drygt 60 svenska riksdaler.

FZ-recensionen av Fable II
Spelinformation

Twittra

Facebook

Detta innehåll är skapat av FZ:s medlemmar.
  • Bild saknas

    showerguy 2009-05-03 09:49:02 #1

    Perfekt! Klart köp. " nya quests " behöver jag.

    Har 700 poäng liggandes så :)

  • Bild saknas

    Raderad 2009-05-03 15:59:33 #2

    JAAA! hoppas att det är mkt bättre än förra DLC paketet :D:D:D:D

  • Bild saknas

    h93b 2009-05-03 18:05:57 #3

    fable 2 dog för min del efter första genomspelningen, sjukt tunnt spel. Inte alls samma djup som t.ex. Oblivion.

  • Bild saknas

    Maxiz! 2009-05-03 19:23:53 #4

    Synd att man är arbetslös och urfattig då.. :0)

  • Ravenknight

    Ravenknight 2009-05-04 01:52:53 #5

    Låter ju bra det dær. Man om de kunde slæppa en DLC som gør att min figur slipper bli førføljd land o rike kring av bønder som ber honom om sex så hade det varit ændå bættre. Pinsamt så lætt det ær att bli populær i Fable II, jag trodde att man skulle behøva anstrænga sig men det ræcker att slæppa væder i en minut på torget så står man høgt i kurs hos de flesta och får giftermålserbjudanden från høger o vænster. Synnerligen udda.

  • Javas

    Javas 2009-05-04 12:37:09 #6

    Låter fint att Lionhead uppdaterar spelet =)

Logga in för att skriva en kommentar.
Detta innehåll är skapat av FZ:s medlemmar.
Detta innehåll är skapat av FZ:s medlemmar.
FZ
Egmont logo
© Egmont Tidskrifter