Nyheter
Mer om Halo 3: ODST

Mer om Halo 3: ODST

7 kommentarer

Hampus Erlandsson 2009-06-02 13:41


Bild 297031
Att Microsoft skulle komma med något nytt om Halo under sin uppsjö av godsaker var definitivt inte oväntat och det kom till och med dubbelt upp. Spelet som släpps redan 22 september i år, Halo 3: ODST handlar som vi nämnt om att du som rekryt ska ta dig an olika storysnitt från spelvärlden. Ur flera olika soldaters synvinklar.

http://www.fz.se/bilder/?id=297035
Laserz pew pew
IGN berättar att spelet kommer inneha ett Firefight-flerspelarläge. Om du känner till Horde-läget i Gears of War 2, eller möjligtvis Killling Floor, så vet du vad som gäller. Vågor av fiender attackerar dig och dina vänner och du ska bekämpa dem alla.

Vi har tryckt in filmen som visade upp under konferensen tillsammans med en bautaklump bilder. Du kan även förköpa spelet och få tillgång till Halo: Reach-betan. Spana in filmen nedan och bilderna i bildarkivet, ser finfint ut.



Det här är en del av vår bevakning av spelmässan E3 2009. Klicka för att läsa nyheter, bloggar och se på bilder och film från spelen på mässan.

Spelinformation

Twittra

Facebook

Detta innehåll är skapat av FZ:s medlemmar.
  • Bild saknas

    Gonathay 2009-06-02 13:46:05 #1

    Det blir nog ett köp av båda spelen.

  • Bild saknas

    showerguy 2009-06-02 14:08:05 #2

    Redan bokat dom båda spelen! För att vara först! :D

    :up:

  • Grumbledock

    Grumbledock 2009-06-02 14:47:49 #3

    Givet köp, garanterad glädje :)
    Synd bara att det är ett tag kvar innan man får spela...

  • Bild saknas

    Kato 2009-06-02 15:08:34 #4

    Tycker det ser ut som Halo 3, enbart... =) Missförstå mig rätt, jag älskade Halo 3, men jag har ingen lust att köpa samma spel med lite tunnare hjälte och nya röster bara för att lixom.. Den trailern gav mig inget alls.

  • Bild saknas

    thorsten 2009-06-02 15:30:25 #5

    ser helt sjukt dåligt ut... trodde det skulle vara smygande och så. Ser fan exakt likadant ut som alla halospel. Springa runt och döda allt man ser som vanligt. Sjukt besviken på trailern. Grafiken ser inte heller bra ut :O

  • speurk

    speurk 2009-06-02 15:45:24 #6

    Underbart!

  • Godnoken

    Godnoken 2009-06-02 16:55:28 #7

    thorsten skrev:
    ser helt sjukt dåligt ut... trodde det skulle vara smygande och så. Ser fan exakt likadant ut som alla halospel. Springa runt och döda allt man ser som vanligt. Sjukt besviken på trailern. Grafiken ser inte heller bra ut :O

    Grafiken ser exakt ut som i halo 3, bara lite annorlunda från ODST sida..
    Yummy som jag längtat och detta kommer bara bli för bra!

Logga in för att skriva en kommentar.
Detta innehåll är skapat av FZ:s medlemmar.
Detta innehåll är skapat av FZ:s medlemmar.
FZ
Egmont logo
© Egmont Tidskrifter