Missa inget från E3
Besök vår E3-avdelning för att läsa allt från förra veckans stora spelmässa
På grafikkortstillverkaren Nvidias hemsida kan man nu hitta information om att Geforce-fabriken allierat sig med självaste Batman för att säkerställa sin ledning på grafikområdet. Nu meddelas att alla som köper ett GTX 260, GTX 275 eller GTX 285 får ett exemplar av Batman: Arkham Asylum gratis på köpet.
Haken? Erbjudandet gäller bara för de som köper sitt grafikkort via vissa specifika nätbutiker (mer information i länken), och Batman-kopian är en digital nedladdning och inte boxad. Dessutom börjar nedladdningserbjudandet gälla först den 15 september till och med den 31 december - eller så länge lagret räcker (lagret av grafikkort, Holmes!).
Gör detta dig ännu mer sugen på att inhandla nytt grafikkort? Själv köpte jag en ny dator med just GTX 275 i häromdagen... kanske blir fladdermöss och män i trikå i den snart också vad det lider.
Release: 2009-09-17
Utvecklare: Rocksteady Studios
Förläggare: Eidos Interactive
Den Nebulösa Bloggaren [Bildjäveln]
Simon - varken mer eller mindre
Luftman
IEGOCENTRIC
Fotograf Manuel Ek
ZTE och Comviq har lanserat ett kombinationsabonnemang, där Comviqs nya...
Nyheter, i går, 11:30
Nästa generations standard för trådlöst nätverk, upp till fyra gånger snabbare...
Nyheter, i går, 09:41
Under HP:s Discover-konferens i Las Vegas 11-13 juni lanserades en rad nya...
Nyheter, 2013-06-17 20:38
Den nya miniprojektorn Joybee GP3 från Benq är framtagen för att kunna användas...
Artiklar, 2013-06-13 10:39
Under sin Worldwide Developers Conference i början av veckan gav Apple världen...
Nyheter, 2013-06-12 21:46