Nyheter
Få bonusgrejer vid förbokning av Valkyria Chronicles 2

Få bonusgrejer vid förbokning av Valkyria Chronicles 2

5 kommentarer

Sebastian Lind 2010-07-21 01:02


europeiska Sega-bloggen meddelas att alla som förhandsbokar strategirollspelet med det omständiga namnet Valkyria Chronicles 2: The Gallia Royal Military Academy får extra bonusuppdrag att ladda hem gratis vid släppet den tredje september.

Mer detaljer om exakt vad bonusuppdragen går ut på hittar du på Segas blogg. När FZ recenserade originalspelet till Playstation 3 så gillade vi starkt. Tror du uppföljaren har samma potential, med tanke på att tvåan adderar ett samarbetsläge och multiplayer till den välsmakande mixen?

Spelinformation

Twittra

Facebook

Detta innehåll är skapat av FZ:s medlemmar.
  • Tybalt

    Tybalt 2010-07-21 01:39:53 #1

    Men vad fasen... släpp en riktig 2'a till ps3'an istället! Valkyria chronicles är ett riktigt mysigt spel till ps3'an förresten.

  • Bild saknas

    Todilo 2010-07-21 09:19:37 #2

    Tybalt skrev:
    Men vad fasen... släpp en riktig 2'a till ps3'an istället! Valkyria chronicles är ett riktigt mysigt spel till ps3'an förresten.


    Riktigt bra spel. Lite advance wars över det hela, grymt helt enkelt!! Synd som du säger att det inte kommer till PS3, det hade varit dröm!

  • Bild saknas

    Kazutoyo 2010-07-21 09:21:25 #3

    Jo, hade gärna sett spelet till PS3an istället. Har ingen PSP, och tänker inte köpa någon heller.

    Om det fanns mer bra spel till PSP på PSN så hade jag nog köpt en PSP Go, men PSN saknar fortfarande många spel till UMD som är någelunda intressanta. Blir ingen gammal PSP då jag inte vill hålla på och pilla med UMD på längre resor.

    Samma sak när det gäller PSOne Classics på PSN, fruktansvärt dåligt utbud. Saknar massa godingar, så som Suikoden, Suikoden II, Castlevania: Symphony of the Night osv.

  • Bild saknas

    Acon5 2010-07-22 09:58:49 #4

    Om du skaffar "custom firmware" så kan du lägga in spelen på ditt psps minneskort, och du kan även skaffa psone spel som inte finns på psn. Så länge du äger spelen och köper en 1000 eller 2000 såklart.

  • Bild saknas

    Margy 2010-07-22 12:17:06 #5

    Jag skulle kunna offra rätt mycket för en uppföljare på PS3 då Valkyria Chronicles lätt är bland de bästa spelen som kommit de senaste åren.

Logga in för att skriva en kommentar.
Detta innehåll är skapat av FZ:s medlemmar.
Detta innehåll är skapat av FZ:s medlemmar.
FZ
Egmont logo
© Egmont Tidskrifter