Igår kunde vi meddela att Capcom kommer att tillkännage fyra nya titlar på Tokyo Game Show och idag kan vi meddela att Ninja Theory via sin twitter meddelar att deras nya lir kommer att tillkännages under mässan. På vilket sätt hör dessa två nyheter ihop?
Det är nämligen så att Game Informer i majutgåvan ryktade om att Ninja Theory arbetar på ett nytt Devil May Cry, Capcoms Kenji Inafune har meddelat att det nya DMC har en "västerlig känsla" över det och Ninja Theorys chef Tameem Antoniades vill inte snäsa av ryktet när VG247 frågade ut honom.
Vad tror du kan utvecklaren av Heavenly Sword och Enslaved: Odyssey to the West gör spelserien rättvisa? Mässan går av stapeln på torsdag och FZ kommer täcka åt dig, dig och kanske åt dig.
tja bloggen
Fotograf Manuel Ek
Simon - varken mer eller mindre
Pixelpojken
IEGOCENTRIC
Svenska Deltaco introducerar datorplattan Protab2 IPS9 från Point of View med...
Nyheter, 2012-05-24 15:23
LG Electronics har på en visning i Monaco presenterat världens största och...
Nyheter, 2012-05-24 14:54
HP Officejet 150 Mobile är enligt företaget världens första mobila...
Nyheter, 2012-05-24 14:25
Lacie lanserar en ny nätverksansluten lagringslösning (NAS) med två diskar,...
Nyheter, 2012-05-22 09:34
Asus kommer med en ny produkt som kombinerar tre olika enheter i en. Padfone...
Nyheter, 2012-05-22 09:13