FZ.se
Nyheter
Blizzard diskuterar Diablo III:s Inferno-svårighetsgrad

Blizzard diskuterar Diablo III:s Inferno-svårighetsgrad

61 kommentarer

Av 2012-05-04 22:30


Blizzards allra sista utvecklingsdagbok kring Diablo III är här, vilket om inte annat vittnar om att släppet inte längre är så långt borta. Den 15 maj är det äntligen dags att slakta helvetets arméer i årets mest efterlängtade pc-släpp!

Medan du väntar uppmanar vi dig att lyssna när utvecklarna diskuterar bland annat den högsta svårighetsgraden Inferno, samt lanseringsförväntningarna.

Som en bonus bjuder vi också på ett bakom kulisserna-klipp där vi får en inblick i produktionen av den animerade kortfilmen Diablo III: Wrath. Den är tänkt att dyka upp innan spelsläppet.

ALLT om Diablo III
Tipstack till pantsu.

Hämtar priser från Prisjakt.nu ...

Priser från Prisjakt.nu Prisjakt.nu
Spelinformation
Kommentarer
Detta innehåll är skapat av FZs besökare
Dölj toppkommentarer Toppkommentarer
  • Tybalt
    Tybalt 2012-05-04 23:05
    Jag gissar att sjukskrivningar ökar efter den 15'e denna månad.
  • conthox
    conthox 2012-05-04 23:40
    Själv har jag tagit semester den veckan... har inte alls med släppet av D3 att göra....
  • RullstolsHulkeN
    RullstolsHulkeN 2012-05-05 07:34
    Cinort skrev:
    Dinskugga skrev:
    Tycker alla ska checka in dessa stats från Inferno :p

    http://www.diablofans.com/news/1191-official-bradygames-diablo-iii-ipad-strategy-guide-preview/

    det är helt sjukt alltså!

    Ta bara som exempel denna fiende från Act 4 Inferno

    http://media.diablofans.com/images/news/2012/may/guide/IMG_0104.jpg

    Health: 306-425k
    DMG : 170k !!!!



    Jo vi kan hoppas att det är en standard fiende i act 4 inferno. Kommer gå galant. Sammla ihop items i Hell. Lyssna lite på Lynryd samtidigt. Fan vi har sett bossar i WoW med flera miljoner i health. Inga problem. You need help? Lira med de stora Diablo veteranerna från Jönköping och du kommer glida igenom inferno. Det kan jag lova dig! Vi är killar från 26 till 31 års ålder. Vart med sen diablos begynnelse. Blir skype och teamwork. Inferno kommer bli en dans på rosor.


    Haha och va drömde du sen ? Är du nu gammal "Diabloveteran" så jämför man inte Diablo med WoW. Att ingen i Blizzards interna testpanel klarat av inferno säger ju också lite om hur svårt det kommer bli.

    Men lycka till!
Skriv kommentar
Sortering:
Karmafilter:
Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Detta innehåll är skapat av FZ:s medlemmar.
Detta innehåll är skapat av FZ:s medlemmar.
FZ