FZ.se
Nyheter
Elder Scrolls Online – se första filmen

Elder Scrolls Online – se första filmen

23 kommentarer

Av 2012-05-04 16:15


Först kom beskedet att The Elder Scrolls Online är på gång, sen ett par läckta bilder och nu är turen kommen till den första trailern. Precis som när den första Skyrim-filmen släpptes rör det sig om ett kortfattad, stillsam och kanske inte överdrivet informativ historia.

Vad tycker du – gör filmen dig mer sugen på Elder Scrolls Online eller kräver du mer innan du beslutar dig för köp?

Hämtar priser från Prisjakt.nu ...

Priser från Prisjakt.nu Prisjakt.nu
Spelinformation
Kommentarer
Detta innehåll är skapat av FZs besökare
Dölj toppkommentarer Toppkommentarer
  • Tybalt
    Tybalt 2012-05-04 16:37
    Skönt att det är ett separat gäng som gör detta spel så Bethesda kan fortsätta med sina SP-spel ostörda.
  • FreddeWn
    FreddeWn 2012-05-04 16:43
    "You're playing the game in third-person, and its combat centres around hotbars activating skills. Your attacks have cooldowns. In clear terms, that means no real-time combat. It is literally explained as using "World of Warcraft mechanics"

    Med de orden dog intresset för det här spelet i min värld. Det enda Elder Scrolls med detta spel verkar hittills vara texturerna. Hoppas att jag har fel, men för stunden; Nej tack!

    Källa:
    http://kotaku.com/5907598/first-elder-scrolls-online--details-make-it-sound-like-just-another-fantasy-mmo
  • Jonkan
    Jonkan 2012-05-04 17:31
    Bah, borde blivit ett co-op istället. Av de tidigare bilderna att döma så känns det lagomt "icket-elder scrolls" so far.. ;<
Skriv kommentar
Sortering:
Karmafilter:
Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Detta innehåll är skapat av FZ:s medlemmar.
Detta innehåll är skapat av FZ:s medlemmar.
FZ