Gearbox Software planerar att göra det svårt för lättskrämda att spela Aliens: Colonial Marines i ett mörkt rum, mitt i natten. Mer detaljerat hur de tänker kan du utläsa från den nya utvecklardagboken som dykt upp på nätet. Namnet är Alien Tension, och du gör bäst i att kolla, lyssna, känna och tänka själv.
Release: 2013-02-12
Utvecklare: Gearbox Software
Förläggare: Sega
Singularity
IEGOCENTRIC
Johan Olander
Simon - varken mer eller mindre
Benevolence
Världens snabbaste grafikkort för bärbara hävdar AMD att nya Radeon HD 8970M är.
Nyheter, 2013-05-16 10:33
En ultratunn dator som snabbt kan bli en datorplatta och samtidigt är kraftfull...
Nyheter, 2013-05-15 14:34
Små och medelstora företag är målgruppen när HP lanserar två nya serier bärbara...
Nyheter, 2013-05-14 08:02
Med sin flyttade placering av tangentbord och pekplatta och en mycket udda...
Nyheter, 2013-05-13 16:10
Cloanto har släppt Amiga Forever 2013 och C64 Forever 2013, de senaste...
Nyheter, 2013-05-13 12:48
CoD klon? DOUBBLE KILL +500 points! en soldat ska inte kunna döda 3 aliens själv, han ska vara panikslagen o knappt överleva en.
Går längs mörka korridorer och så hör man plötsligt "BEEP......" tittar på radarn och väntar på nästa BEEP men inget kommer och plötsligt så hör man "BEEP....BEEP BEEP BEEP" ... Good old times.
Också... såg jag fel (skippade lite i videon) men är det "Challenged Complete" och poäng som kommer upp på skärmen när man spelar eller var det något speciellt gamemode?
För det kan ju inte seriöst vara en video om stämning och att vara skrämmande och samtidigt visa att achievements och skit ska poppa upp på skärmen när man spelar.