FZ.se
Nyheter
Originalrösten bakom Agent 47 återvänder

Originalrösten bakom Agent 47 återvänder

25 kommentarer

Av 2012-08-29 08:04


Det har i flera år varit känt att David Bateson, mannen som agerat röstskådespelare åt Agent 47 i Hitman-serien sedan 2000, inte skulle snacka åt lönnmördaren i Hitman: Absolution. Nu har dock Io Interactive gått tvärtemot det gamla budet, och låter via Facebook meddela att han trots allt återvänder.

– IO och Bateson har varit sängkamrater längre än ett decennium och precis som med alla långt gångna relationer så får ibland avstånd känslorna att växa starkare. När jag tittar tillbaka tror jag nog att vi bara spelade svårfångade, säger Jon Brooke på IO.

Då beslutet att inte ha med Bateson förvånade till och med Bateson, för att inte tala om alla fans, är det säkerligen några av oss som kan sova gott om nätterna. Igen.

Andra som ger upp sina röster för Absolution är William Mapother, Marsha Thomason, Keith Carradine, Vivica Fox och Powers Boothe.

Tipstack till spelaren123, Slashgibber, unavailable och Thomas.

Hämtar priser från Prisjakt.nu ...

Priser från Prisjakt.nu Prisjakt.nu
Spelinformation
Kommentarer
Detta innehåll är skapat av FZs besökare
Dölj toppkommentarer Toppkommentarer
  • MajorHardon
    MajorHardon 2012-08-29 08:33
  • uberpwnage2.0
    uberpwnage2.0 2012-08-29 09:20
    Otroligt bra, gör samma sak med Sam Fisher nu också.
  • MasterKJK
    MasterKJK 2012-08-29 09:20
    *phew* Och jag var rädd att IO höll på och vänsterprassla med någon annan röstskådespelare :P
Skriv kommentar
Sortering:
Karmafilter:
Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Detta innehåll är skapat av FZ:s medlemmar.
Detta innehåll är skapat av FZ:s medlemmar.
FZ