5
pointer
Calles brev från EA (det riktiga)
Skrivet 2010-01-18 10:12, av xplejjn

Calle publicerar i [b="calles_blogg" sin blogg] ett brev från EA. Tyvärr stämmer det inte överens med verkligheten. Jag har tagit del av det riktiga brevet, och publicerar det här nedan.

Citat:

Hej Carl,

Vi ber dig omgående att sluta skicka brev till våra medarbetare. Ditt beteende är inte uppskattat och om du inte slutar omedelbart tvingas vi gå vidare med ärendet till polisen.

Vi vill en gång för alla klargöra följande punkter:

- Du kommer aldrig att "få vara intim" med huvudkaraktären från Mirrors Edge. Hon finns inte på riktigt. Seriöst. Sök hjälp.

- Att skicka lättklädda bilder på dig själv gör det inte lättare att få jobb hos oss -tvärtom. Vi har inte tid att bränna allt du skickar till oss.

- Vi behöver inte en kontorsmaskot. Speciellt inte i den dräkt du skickade förslag på. "The Penetrator" är för övrigt ett väldigt obehagligt namn på en maskot.

- Vi vet inte vad det är för länkar du skickar till oss, men vi tänker inte klicka oss in på sidor som youporn och redtube. Vad är det för fel på dig?

Vi hoppas att du nu inser vidden av dina handlingar och att du avbryter dessa aktiviteter omgående.

Mvh,
Xxxxx Xxxxxxxx
Electronic Arts


Ni vet vart ni läste det först.

Här i FZs bloggar ansvarar medlemmarna själva för vad de skriver. Här gäller inte det utgivaransvar som finns på FZ.se. Läs våra regler.
Robins skitsnack
xplejjn
xplejjn
Stockholm
På FZ sedan 2001. Blir säkert kvar ett tag till.
heart PULS
Puls
Statistik Totalt antal visningar: 64933
Senaste veckan: 470
I dag: 41
FZ
Egmont logo
© Egmont Tidskrifter