Titel Hemmavan
Registrerad 2008-05-14
Inlägg 265
Citat:
Är det dessutom verkligen rimligt att gammalt DLC ska fortsätta ha samma pris även flera år efter att spelet ursprungligen släppts?
Nej.
Titel Hemmavan
Registrerad 2007-11-05
Inlägg 225
Titel Intresserad
Registrerad 2008-12-02
Inlägg 99
Trevligt för de med 360. Hur är priset till PC, högre eller lägre än priset till 360? Fan vad snålt att sätta tillbaka fullpris en vecka senare.
Titel Storröjare
Registrerad 2006-06-11
Inlägg 4 732
Nej, det borde vara likadant som det är med spel! Efter ett tag så går priset ner...
Förresten, vad är "The Thieves Den" för något? Och finns det till pc?
Titel Storröjare
Registrerad 2007-01-07
Inlägg 3 497
Var det inte så att all DLC prissänktes förutom Horse-armor som dom höjde med halva priset? :D
Titel Frågvis
Registrerad 2008-10-18
Inlägg 27
q0rra skrev:
Var det inte så att all DLC prissänktes förutom Horse-armor som dom höjde med halva priset?

Hahah jo precis! Eller ja, det höjdes till det dubbla medan allt annat kostar hälften av det ursprungliga priset.

Bethesdas syn på aprilskämt troligtvis.
Titel Hemmavan
Registrerad 2007-05-16
Inlägg 131
Bra, men det är fan illa att det kommer höjas igen, riktigt fult. Priserna på sånt gammalt skit borde vara pisslåga vid det här laget. Är spelet 3 år gammalt nu eller vad?
Titel Veteran
Registrerad 2006-05-07
Inlägg 782
Köper man Oblivion till konsoll så är man ju en aning blåst
Vad gäller DLC till PC så ingår dom allihopa i expansionen Knights Of The Nine, plus att om du köper Oblivion idag så går det typ inte att hitta alla expansioner och DLC på stand-alone skivor, utan man får då köpa en Bundle som innehåller allt för typ 300 spänn. Galet värt priset iaf. Iof så kan man säkert fortförande ladda ner DLC från deras hemsida fortförande, men det känns dumt.
Själv spelar jag fortförande Oblivion varje vecka och det är en odödlig favorit. Moddarna är en aning beroendeframkallande att zappa runt bland, och det är ruskigt kul att hålla på med det själv också
Släpper snart mitt nya egna set utrustning 
Jozo skrev:
Förresten, vad är "The Thieves Den" för något? Och finns det till pc?
Det är en småball grotta med några gamla pirat-skelett, som du sedan kan använda som bostad och inkomskälla. Inte för att spoila för mycket, men om man har växt upp med filmen The Goonies så har denna modden en härlig charm
Titel Storröjare
Registrerad 2006-09-08
Inlägg 2 559
Shivering Isles! Bara att slanga hem för alla som inte gjort det ännu. Väl värt pengarna.
Titel Proffs
Registrerad 2006-10-23
Inlägg 1 236
mm smarrit
Titel Veteran
Registrerad 2008-11-15
Inlägg 726
thiefs den är bara en grotta med med ett gammalt pirat skepp. Du dödar några beniga pirater sen får du stället, som man kan uppgradera med prylar sen.
Titel Veteran
Registrerad 2005-03-14
Inlägg 1 095
Oblivions DLC suger något enormt
Titel Storröjare
Registrerad 2006-09-08
Inlägg 2 559
QRT skrev:
Oblivions DLC suger något enormt
Jasså? Varför tycker du det? Har du testat Shivering isles?
Raderad
Titel
Registrerad 2012-05-27
Inlägg 0
KoP skrev:
QRT skrev:
Oblivions DLC suger något enormt
Jasså? Varför tycker du det? Har du testat Shivering isles?
Shivering Isles är en expansion inte DLC.
Titel Hemmavan
Registrerad 2007-02-25
Inlägg 101
Splinter Snake skrev:
men det är fan illa att det kommer höjas igen, riktigt fult.
Ja fy vad snålt, dom halverar ett pris, men bara en vecka. Vilket jävla företag har prisnedsättningar på halva priset varje vecka efter att dom släppt ett spel?
Vad håller ni på med, var är dom snåla?