Bli medlem på FZ:s forum!
Här i FZs forum ansvarar medlemmarna själva för vad de skriver. Här gäller inte det utgivaransvar som finns på FZ.se. Läs våra regler.
cute_ninja
Titel Stammis
Registrerad 2008-12-11
Inlägg 561

bara jag som blir smått illamående bara av att se detta ? xD

Titel Stammis
Registrerad 2006-05-03
Inlägg 318

Tror detta håller i max 10 minuter

Tybalt
Titel Rikskändis
Registrerad 2007-01-19
Inlägg 8 064

Klassisk rail-shooter. Kul i arkadhallen.

Titel Veteran
Registrerad 2008-06-19
Inlägg 1 184

cute_ninja skrev:
bara jag som blir smått illamående bara av att se detta ? xD


Nej det är du inte ensam om.

mxz
Titel Frågvis
Registrerad 2010-07-20
Inlägg 20

Säg det intensiva arkad-railshooter som betraktare inte blir illamående av? Som spelare är man så inne i det, men att titta på är nog inte någon höjdare för någon.

Med två GunCon3 är det ganska kul hemma också inte bara arkadhallen, men de går ju inte att köpa löst i Sverige så det är nog få som har två här.

Lite kul att det kommer fler spel som stöder GunCon3, hitintills har det bara varit Time Crisis 4, även om jag inte tror att det blir lika många spel som de som stödde motsvarande kontroll på PS2:an.

Deadstorm Pirates spelade jag i Japan för någon vecka sedan i arkadhallen, och det var rätt kul. Tror säkert att jag skulle ha roligt med detta spel mer än de 10 minuter som hitintill satsats i tråden. :-)

Titel Hemmavan
Registrerad 2009-08-04
Inlägg 106

Fan va värdelöst, hade det inte vart bättre om dom satsat på ett nytt BEACHHEAD
Det var ju iaf roligt som fan

walter_iego
Titel Rikskändis
Registrerad 2010-02-04
Inlägg 11 603

Det där var riktigt creepy...

Titel Stammis
Registrerad 2003-11-18
Inlägg 457

Vill inte ha sikte på skärmen när jag spelar rail-shooters, men dagarna då kontrollen hade bra nog precision att sikta med är väll förbi. Trist.

Titel Har för mycket fritid
Registrerad 2005-08-05
Inlägg 794

Det där piratskräpet såg ju helt värdelöst ut, den andra delen... Meh?

Time Crisis 3 var riktigt coolt. Men helt oslagbart är ju Dual Guns i Time Crisis 2.. Så sjukt grymt! <3 Visste ärligt talat inte att Time Crisis 4 fanns på PS3, helt missat..

atiko skrev:
Vill inte ha sikte på skärmen när jag spelar rail-shooters, men dagarna då kontrollen hade bra nog precision att sikta med är väll förbi. Trist.

Det var inte så på andra delen, så jag gissar att de lirade med gamepads på första delen, eller bara... Hade på hjälpmedel el dyl?

Online just nu
Offline

Du är inte inloggad. Logga in för att få tillgång till fler funktioner.


Forumet modereras av FZ Crew.
Har du synpunkter på modereringen, var vänlig kontakta oss.

Anmäl inlägg och trådar som bryter mot forumets regler.

Alla kan läsa det här forumet.
Inloggade användare kan svara på trådar och ingen kan skapa nya trådar.

Just nu är 505 medlemmar online. 13 foruminlägg har postats idag.


FZ
Egmont logo
© Egmont Tidskrifter