Bli medlem på FZ:s forum!
Här i FZs forum ansvarar medlemmarna själva för vad de skriver. Här gäller inte det utgivaransvar som finns på FZ.se. Läs våra regler.
Titel Kändis
Registrerad 2003-08-21
Inlägg 6 408

MY GOD, Hollywood har verkligen brist på Ideér nu. Är det bara jag som tycker Tomb raider filmerna är kass??

Raderad
Titel
Registrerad 2012-05-27
Inlägg 0

Inte alls alltid lika vackert att se angelina i tight topp :) mmm mums så snälla kom inte med knäppa kommentarer dessutom var 1:an bra om du nu spelat igenom alla spel och varit med från början om inte ? shhh tvån var dock inte så bra men snälla angelina är med så orka gnälla ?

KlosterKatten
Titel Storröjare
Registrerad 2005-05-27
Inlägg 4 922

Ge mig ny Resident Evil ffs.

GRiZZLYFiRE
Titel Proffs
Registrerad 2004-07-03
Inlägg 2 103

KlosterKatten skrev:
Ge mig ny Resident Evil ffs.


Resident Evil 3: Extinction (2007)

KlosterKatten
Titel Storröjare
Registrerad 2005-05-27
Inlägg 4 922

Yay :D

Marv
Titel Stammis
Registrerad 2004-07-25
Inlägg 393

Jag tyckte den första Resident Evil filmen var helt okej. Lite tramsig men ganska underhållande. Tvåan hade kunnat bli mycket bättre om de hade slopat Nemesis. Jag gillade honom inte i spelet heller men det kanske beror mer på att fanskapet alltid dök upp när man minst anade det och jagade mig genom halva staden.

Jag har däremot bara sett delar av Tomb Raider filmerna och inte heller spelat spelen i någon större utsträckning så för mig är det sak samma om det kommer en ny film eller inte. Roligt för de som gillar Tomb Raider dock.

Raderad
Titel
Registrerad 2012-05-27
Inlägg 0

Resident evil var bra men dock försöker dom få in så mkt action som möjligt men endå katigorisera :/ stavnings problem ... filmen som rysare/skräck .. det är oftast de som gör dom filmerna så dåliga ta bara alone in the dark tex för mkt action :/... alla filmer som dom baserar på spel blir ofta dåliga tyvärr... men rysar spel mer rysar filmer till världen skulle vara bra (L)

Titel Proffs
Registrerad 2004-11-05
Inlägg 1 576

Topp, håller tummarna för om detta kan lyckas :)

Raderad
Titel
Registrerad 2012-05-27
Inlägg 0

Har inte ens sett tvåan. :(

Titel Veteran
Registrerad 2005-09-01
Inlägg 897

Hoppas de byter skådis eller nåt. Gillar inte Jolie som miss Croft.

Titel Hemmavan
Registrerad 2002-09-06
Inlägg 260

skribb skrev:
Hoppas de byter skådis eller nåt. Gillar inte Jolie som miss Croft.


Nej för tusan! Utan Angelina Jolie så hade man aldrig sett filmerna, för storyn är inget att hänga i granen direkt.

Raderad
Titel
Registrerad 2012-05-27
Inlägg 0

zolidznake skrev:
skribb skrev:
Hoppas de byter skådis eller nåt. Gillar inte Jolie som miss Croft.


Nej för tusan! Utan Angelina Jolie så hade man aldrig sett filmerna, för storyn är inget att hänga i granen direkt.


Första filmen har många inslag från tomb raider 1,2 och 3 så snälla ni vet inte ens vad ni pratar om ... men att angelina ska spela rollen som lara croft är uppenbart det finns ingen annan som passar bättre :/

Neatherblade
Titel Rikskändis
Registrerad 2004-07-30
Inlägg 9 788

dom två föra filmerna floppade totalt. Ettan var kanske lite bättre men långt ifrån bra.

Titel Storröjare
Registrerad 2006-05-31
Inlägg 4 195

Det är sagt att dem ska byta skådis i Tomb Raider
redan får något år sedan.

Tycker det är synd dock Anglina är en ikon för Tomb Raider :P.

P.S 1an var bäst då var hon hetast ;)

Titel Storröjare
Registrerad 2004-03-27
Inlägg 2 564

Ähh Tomb Raider filmerna är ju hat älskade, ..såg om dom för ett tag sen och ja Angelina gör dom mer intressanta.. så att säga..
8)
En trea med henne skulle inte skada någon.. inte mig iallafall. Bara fram med popcornen och handkrämen !

Online just nu
Offline

Du är inte inloggad. Logga in för att få tillgång till fler funktioner.


Forumet modereras av FZ Crew.
Har du synpunkter på modereringen, var vänlig kontakta oss.

Anmäl inlägg och trådar som bryter mot forumets regler.

Alla kan läsa det här forumet.
Inloggade användare kan svara på trådar och ingen kan skapa nya trådar.

Just nu är 431 medlemmar online. 14 foruminlägg har postats idag.


FZ
Egmont logo
© Egmont Tidskrifter