action rpg
WoW? Nä, skämt åsido så skulle jag rekommendera dig att ta en titt på Mythos.
www.mythos.com
Ännu så länge i beta, men redan ett välfungerande spel med stor community och många spelare på servern. Kan du bara få tag på en beta key (det går att regga sig på sidan) så garanterar jag många skojiga timmar, det har jag haft.
FSS andra projekt, Hellgate:London kan rycka sig i näsan jämfört med Mythos.
"It is by caffeine alone I set my mind in motion. It is by the beans of Java that thoughts acquire speed, the hands acquire shakes, the shakes become a warning. It is by caffeine alone I set my mind in motion."
Titan Quest : Immortal Throne (expansion) är ett riktigt kul spel med ruskigt skön grafik o "feeling" och tycker helt klart man ska pröva på det. Hade många roliga timmar med det.
DOCK så höll det inte alls lika lång tid som d2, pga öppna servar och det fanns inte lika mkt att sträva efter. Ingen trade i princip förekommer, allt går att dupa enkelt bara genom att kopiera dina filer på hårddisken. Sen så tyckter jag det var aningen för lätt också (kanske bara jag som är imba ).