Inlägg av herrPuffy

Inlägg som herrPuffy har skrivit i forumet

Hehe vad trevligt att se att folk förbereder lite julmys med fz!

🔎 ZoomOut 2023-12-04: 🟥🟥🟩⬛⬛ 😊
https://zoomout.videoludid.com

Kul spel!

Jag älskar verkligen Witcher 3 och tror det kommer gå till spelhistorien som en klassiker. Hoppas de inte ändrar ett vinnande koncept för mycket!

Äntligen, äntligen!

Får se om jag hinner spela baldurs gate 3, det kanske också är bra

Skrivet av baggso:

Ska man vara djävulens advokat så är väl CoD ett sådant spel som de kan ta 1000kr för eftersom ”normies” betalar bara och är ej intresserad av spel i stort.
Samma sak med FIFA osv.
Det är hemska priser men om folk betalar, varför ska de inte ta det priset?

Vi kan tala om dystopi osv. men dessa människor köper ett blommigt skin till sin glock för 499kr om de kan.

Man får bredda sina vyer och ge sina pengar och sin kärlek till företag som skapar konst istället för att mjölka sina kunder(!).

Instämmer delvis. Jag köpte mw2 förra året (men kommer inte köpa mw3) och kan inte minnas att cod nånsin varit såhär dyrt! Föregående års kampanj verkar ju ha varit rätt så mycket saftigare. Sen tjänar ju också spel som fifa och cod mycket pengar på skins och dylikt, precis som du säger, men jag tycker att det bara är ett skäl till att hålla nere grundspelspriset. Som spelare vill man ju få så mycket av kakan som möjligt, särskilt om den redan är dyr. Läste hursomhelst att spelare som lirat mw2 kan ta med sig skins som de redan äger till mw3, och det är ju schysst från Activisions sida iaf:)

Ja, hans svar visade sig vara mycket riktigt.

Hans svar blev en nyhetsrubrik, oavsett vad han svarade!

Skrivet av FejkFejksson:

Hur intar du ditt morgonkaffe?

Jaha hehe, tror jag hajar

Jadu, dricker det väldigt sällan (som sagt), oftast njuter jag bara av doften!

Skrivet av FejkFejksson:

Hur intar du ditt morgonkaffe?

Utan att kolla på nyheterna förstås om det är det du undrar

Nu dricker jag inte mitt morgonkaffe, men om jag hade gjort det, då hade jag spottat ut det! Vilka sjuka priser!

Kul med dessa rapporter där ni är på plats!

Förhoppningsvis lär vi få ett redigt multiplayerläge.

De måste ju ha lagt tid på nånting om inte kampanjen

Om sista spelet i en trilogi är ynka fyra timmar långt så är ju nåt fel. Man knyter väl inte ihop säcken på några få timmar

Ff14 funkar ju, så varför inte wow

Skrivet av Bennii:

Spirit of Sweden har ett antal smaker som vi säljer på jobbet. Tyvärr har jag inte personligen testat någon av smakerana:
https://spiritofsweden.com/produkter/jullask/

Tackar för tipset, ska kolla in:)

Trocamust var ju inte en lyckad kombo, men riktigt kul tycker jag när företag vågar sig på att göra nya smaker. Finns det fler drickor i år månntro som gjorts med jul i åtanke?:)

Skrivet av DieZe:

Dem borde ju bara skrota kampanjen och fokusera på det folk faktiskt lirar COD för, alltså MP

Min magkänsla säger att de prioriterat multiplayerdelen samt Warzoneläget (Om nu kampanjen faktiskt är så kort och dålig som early accesspelarna säger). Hade önskat att Activision kunde kommunicera det i så fall, eller åtminstone fokuserat på en av dessa delar och undvikt att ta vatten över huvet. Kanske fokuserat på multiplayer som du säger

NEJ! Dåligt beslut!

"It’s A-Me, Kevin!"

Jag gillade verkligen Verdansk. Den hade bra balans mellan looting och eldstrid och det fanns mycket variation på kartan. På ökenkartan i nuvarande Warzone känns det som om det enda man gör är att samla vapen och man känner sig sällan riktigt belönad.

Tyckte multiplayerdelen i ettan var riktigt bra! Har ett Xbox nu, men tråkiga nyheter för er som äger ps såklart.