I juni släpps Batman: Arkham Knight, och nu dyker det upp fler detaljer om de fortsatta planerna. Det som sticker ut är möjligheten att spela som Batgirl i en prequel-story, men tyvärr är hon bara tillgänglig om du köper ett så kallat Season pass, en marknadsförings-gimmick som blivit mycket populär på sistone.

Därutöver innehåller Season pass fler uppdrag för Batman, inklusive ett där legendariska superskurkar invaderar Gotham. Olika Batmobiler från hjältens förflutna dyker också upp för den som vill betala extra, liksom skins och olika utmaningar.

Season pass-innehållet kommer att släppas kontinuerligt under ett halvår efter spelets release. Blir du sugen? Läs hela innehållsförteckningen här.