Evil Genius 2: World Domination
vänta på en rea är mitt råd
Det kan dock tilläggas att spelet är ganska billigt redan som det är. 10 % rea på Steam just nu gör att det kostar 35,99 europapengar.
Köpte istället Dungeon Keeper Gold på GOG...
| i9 10900K AllCore @5GHz | Gigabyte 3080 Vision OC @1845MHz (0.9v) | HyperX 32GB DDR4 @3600 MHz | LG 32'' @165Hz G-Sync | Samsung 970 Evo Plus M2 1TB | Asus ROG Strix Z490-F | Corsair RM750x | Noctua NH-D15 Cromax | FrDesign R7 | Soundblaster AE-5 | LG CX 65" | Nintendo Switch | PS5 Disc Ed. | RetroPie| Amiga 500 |
Bara jag som tänker på Hillary Clinton när jag ser denna karaktär?
https://cdn.fz.se/artikel/bild/1427613?l=eyJyZXNvdXJjZSI6Ilwv...
Thatcher är väl mer tidsenlig?
Thatcher är väl mer tidsenlig?
Hon var lite innan min generation för att göra den kopplingen, men nu när jag kollar upp hon så ser jag det!
Som alltid, ställ frågor om ni undrar något!
Hur flöt spelet på för dej? för jag tycker det dippar rätt bra då å då
Är intelligent nog att förstå att göra en konsol till den objektiva vinnaren gör inte spelen bättre efter det.
1+1=2.. 8-3+2= 7.. 3-3x6+2= -13.
If two wrongs don't make a right, try three.
Hur flöt spelet på för dej? för jag tycker det dippar rätt bra då å då
Hade riktigt bra flyt med nästan allt på max. Väldigt få dippar. Men jag var tvungen att mixtra lite med inställningarna först.
8 timmar in är jag inte särskilt imponerad. Det är okej och visuellt är det charming men jag håller med recensionen i att det är för lite content och för mycket väntande och microande. Jag kan inte förstå poängen med att 4-5 olika våningar när jag har hunnit bygga ett antal rum av varje typ på en våning.
Världskartan är inte särskilt intressant och det är inte roligt att behöva spamma om nya schemes hela tiden för få pengar. Att behöva markera agenter individuellt för hantering i basen är också udda.
Tycker även många grejer känns billiga. Varför ser alla agenter likadana ut oavsett var i världen dom kommer ifrån? Kan jag inte längre använda min köksutrustning som tortyrredskap? Varför har jag så många rum där jag endast har ett enda föremål i och hur länge är det rimligt att jag ska behöva vänta för att låsa upp mer grejer? Och sedan känns det lite buggit också.
Vill inte verka för negativ då jag har haft kul och så men jag hade nog förväntat mig mer.
Sökte lite och fann https://twitter.com/EnterElysium/status/1377324921743941634/p.... I ettan så hade dom olika faktionerna distinkta agenter men nu är endast färgen på deras kläder annorlunda.