Hämta Star Wars: KOTOR 1 och 2 gratis till mobil
Kopierar min kommentar från den andra tråden som skriver om det här.
Mobilspelen går att hämta genom en webbläsare.
Från reddit:
Knights of the Old Republic for Android should be https://store.epicgames.com/purchase?offers=1-f678054a89a64b5....
Knights of the Old Republic for iOS should be https://store.epicgames.com/purchase?offers=1-f678054a89a64b5....
Knights of the Old Republic II for Android should be https://store.epicgames.com/purchase?offers=1-6be6051edd0740e....
Knights of the Old Republic II for iOS should be https://store.epicgames.com/purchase?offers=1-6be6051edd0740e....
(https://www.reddit.com/r/FreeGameFindings/comments/1iu2bhh/co...)
Kolla sedan Account -> Transactions för att se att de har lagts till.
Eller ladda ner butiken här:
https://store.epicgames.com/en-US/download
FZ - vad är det för clickbait-site..?
(Jag missade helt, tack för uppstyrning)
Det tog inte många sekunder innan det avinstallerades, att spela KOTOR på en liten mobilskärm kändes inget vidare. Men visst, trevligt att man kunde prova på det gratis.
Foldable eller tablet plus bt kontroll. 😁
Körde igenom KOTOR II på steam decken i somras, fungerade perfekt med lite moddar!
Denna app verkar typ helt separat från deras butik på pc. Jag trodde det skulle vara mer en version för telefon likt Steam-appen men jag kan inte hitta någon information om vilka spel jag har till pc i den här appen och det enda gemensamma verkar vara inloggningsuppgifterna.
Det är såklart bra med fler alternativ till telefonen men hade önskat mer integration sinsemellan plattformarna.
Epic är generösa men dagens i-landsproblem är att backloggen expanderas till telefonen nu också 😂
Mobil gaming 🤮
Spela på mobil, det är lite som att torka sig i röven utan papper.
Kul att se att ni kämpar på! 💪
Spela på mobil, det är lite som att torka sig i röven utan papper.
Noterar att spelet KOTOR2 överlappar med installerat spel på google play (ej köpt). Visas som installerat även i g play. jag bort det så dyker 200krs-kostnaden upp på nytt.
Eftersom det inte finns nå library (?) så tror jag avvinstallerat spel inte längre är gratis efter 20e. Dvs inte gratis-grab som på icke-mobil epic store.
Jag har dock inte provat köpa något. Fler iaktagelser?
Eftersom det inte finns nå library (?) så tror jag avvinstallerat spel inte längre är gratis efter 20e. Dvs inte gratis-grab som på icke-mobil epic store.
Tror det ligger kvar, jag avinstallerade Kotor och installera-knappen är en moln-symbol istället för "Install" som det står på andra gratis-spel.
Tror det ligger kvar, jag avinstallerade Kotor och installera-knappen är en moln-symbol istället för "Install" som det står på andra gratis-spel.
<Uppladdad bildlänk>
Ja men det är väl 20e mars vi bkir varse? Det är gratis nu, så inte så konstigt. Dock inte flaggat som ägt på play store, om du kollar där