Inlägg av BadMrBox
Inlägg som BadMrBox har skrivit i forumet
4/10 korrekta svar
Det gick upp, det gick ner. I Borderlands-gränslandet mellan bra och dåligt.
Snittresultatet bland alla deltagare är 7,08/10. Du klarade quizet på 1 minut 24 sekunder.
Var ju pinsamt att jag fick så många rätt. Fast det är ju garanterat att man får ett poäng.
Ärligt nu, håller det än idag? Har inte spelat det nämligen.
Det gör det.
Med tanke på att Joseph Cross och ett antal andra i art teamet följer 4nt1r34l så är det rätt löjligt att Bungie försöker skylla på en föredetta anställd.
9/10 korrekta svar
Dödlig. Mardrömslik. Brutal. I positiv bemärkelse förstås.
Snittresultatet bland alla deltagare är 6,36/10. Du klarade quizet på 1 minut 26 sekunder.
8/10 korrekta svar
Om (när!?) zombieapokalypsen kommer är du redo.
Marathon kommer få det jobbigt.
Om Jack Black skulle kunna försvinna så vore jorden lättad.
Skulle inte säga att det är Nintendo's första fantasilösa konsol. Dom har en hel game boy och DS familj av konsoler som inte direkt gjorde mycket nytt.
Dessutom så verkar ju nya joycon's extraknäcka som möss vilket är ett tillräckligt stort spektakel i sig för att konsolen inte ska kunna kallas fantasilös.
10/10 korrekta svar
Consol war. Console war never changes.
Snittresultatet bland alla deltagare är 5,84/10. Du klarade quizet på 2 minuter 22 sekunder.
6/10 korrekta svar
Du är halvt om halvt kontroversiell.
Snittresultatet bland alla deltagare är 5,99/10. Du klarade quizet på 1 minut 49 sekunder.
5/10 korrekta svar
Helt okej, möjligen med en släng av "pöshuvud".
Sjukt att jag kunde Hugo frågan men bommade shadowrun...
Har 1350 timmar i rocket league. Har knappt rört spelet dom senaste åren så jag var nog rätt fanatisk den första tiden.
Är inte i närheten av sådana siffror i något de stora rollspelen XD
900 miljoner? Får inte det att gå ihop med slutprodukten. Spelet ser ut som ett okej "A" spel, ingenting mer. Det har ju aldrig varit lättare eller billigare att göra spel rent tekniskt sett.
Har väldigt svårt att se att EA plöjde ner 400 miljoner i reklam. Enda anledningen till att jag visste att det fanns vid släpp var youtubers.
6/10 korrekta svar
Det finns en gammal historia som säger att Bethesda blev griniga för att New Vegas blev mottaget bättre av spelarna än F3. Det känns som att det är sant.
Mest förvånad att Bethesda inte gjorde en hostile takeover av Obsidian och la ner studion. Det är så Peter och Todd rullar.
1/10 korrekta svar
Magiskt...? Nja, snarare tragiskt.
Hade varit vettigare att npc'arna tar av sig hinkarna istället för att se igenom dom lol