Inlägg av anon742
Inlägg som anon742 har skrivit i forumet
lägger min röst på Rome, fast med viss reservation på att Medieval 2 kan bli riktigt trevligt.
Kan inte påstå att jag känner nån större sympati. Så som han plågat djur i sin karriär, djurälskare var han definitivt inte.
Dock tragisk för hans fru och barn, det är dem det är synd.
bor i Åsa 2mil söder om Kungsbacka som i sin tur ligger söder om Göteborg
hehe, Airsoft, ipods och mopeder. been there done that
några andra "hobbies" jag haft genom åren:
modell-byggsatser
sportfiske
Rollspel
Magic
psp
Technic Lego
...the list goes on
Dock finns det en pryl som jag aldrig tröttnar på, Datorn och alla dess spel
jag köpte en Traxxas Revo 3.3 Den borde väl räcka till en nybörjare
Barn på nytt
Då hade man gjort det igen. Brännt en hög stålar på en pryl som man vet att man kommer tröttna på inom en nära framtid. Men vad ska en stackars prylbög ta sig till
Har de senaste veckorna varit jävligt sugen på att köra radiostyrd bil.
Men istället för att göra som en sund människa och söka upp en rc-klubb och prova på innan man slösar pengar så har jag nu efter några dagars sökande på nätet inhandlat ett riktigt vrålåk.
Så nu sitter jag här och söker på mitt kolllinr på postens hemsida stup i kvarten och räknar minuterna. Ser fram emot de magiska ögonblicken när man får sitt paket och man sitter som en fnittrig skolflicka och klämmer på sin nya dyra leksak.
I brist på annat att göra för tillfället (är på jobbet) så tänkte jag kolla ifall jag är ensam om detta fenomen. Nån mer än mig som lägger tusentals kronor på leksaker som kommer ligga på hyllan efter ett par veckor eller månader?
posta era onödiga köp
bara jag som saknar en numpad på detta såkallade "ultimata" t-bord?
Invasionen av Normandi var kanske inte ett direkt avgörande slag i kriget. Men helt meningslöst var det knappast. Hade dem inte anfallit hade tyskarna kunnat hålla sovjet på stången mycket längre och kriget hade skördat ännu mer offer.
och Klosterkatten: De allierade matade tyskarna med falsk information att invasionen skulle ske vid Calais. Vilket ledde till att försvaret kring resten av franska kusten tunnades ut och förflyttades. Normandi var ett perfekt ställe att slå till pga taktiskt placering och motstånd.