Amazon om Tomb Raider – Stort åtagande men projektet går framåt

Robot
Amazon om Tomb Raider – Stort åtagande men projektet går framåt
Medlem

Gillar semi-open world grejen dom har kört med i dom senaste Tomb Raider spelen, ser mycket fram emot detta spel, hoppas bara dom inte gör det till ett Ubisoft spel, ett allt för stort open-world, men något säger mig att Lara kommer kunna åka motorcykel och rida på häst. Hoppas ändå dom håller det lite mindre och kompakt, bra för utvecklingstiden också.

Medlem

Eftersom folk vill ha extra allt så lär det ta tid, och jag kan tänka mig att teamet behöver ta lång semester sen. Lara själv kommer nog ha ett stort team och tillgång till häftiga tekniska prylar. Ju fler desto bättre.
Själv så föredrar jag första Tomb Raider, där hon är ensam utan en massa prylar, man känner sig isolerad och det bidrar till atmosfären och är spännande.

1
Skriv svar